Działalność charytatywna


 Strona główna
 O szkole
 Aktualności
 Statut szkoły
 Samorząd Uczniowski
 Rada Rodziców
 Koła zainteresowań
 Działalność charytatywna
 Uczniowie
 Prasa o szkole
 Podręczniki
 Projekty edukacyjne EFS
 Dane kontaktowe
 Archiwum

 


 

        Szkolne Koło Caritas zostało powołane 17 grudnia 2003 roku. Jego działalność opiera się na zaangażowaniu młodych ludzi w pracę na rzecz osób potrzebujących. Podstawowym celem Koła jest praktyczna realizacja przykazania miłości bliźniego w odniesieniu do każdego, bez względu na jego przekonania, wyznanie, narodowość czy rasę.

        W ramach działalności Szkolnego Koła Caritas organizujemy loterie fantowe. Dochód uzyskany ze sprzedaży losów przeznaczony jest na dofinansowanie wycieczek, a także na zakup  podręczników  dla  uczniów z ubogich rodzin. Nie zapominamy też o osobach starszych i samotnych mieszkających w okolicznych wsiach.

        Ważnym działaniem członków naszego Koła było włączenie się do organizowanego przez Caritas Polska programu pomocy dzieciom - ofiarom katastrofy w Azji "Adopcja na odległość". Zebrane co miesiąc pieniądze pochodzące od uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły wpłacane były na konto Caritas Polska. Chłopiec, którym  opiekowała  się nasza szkoła nazywa się Jan Bosco. Dzięki naszej pomocy ma szanse na szybki powrót do normalnego życia. Uczniowie należący do Szkolnego Koła Caritas biorą także udział w konkursach oraz akcjach organizowanych przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

 

 
Strona główna O szkole Aktualności Statut szkoły Samorząd Szkolny Rada Rodziców Koła zainteresowań Dz. charytatywna Nasi uczniowie Prasa o szkole Podręczniki Projekty edukacyjne Dane kontaktowe Archiwum

Publiczna Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Nowych Budach